Motard Energy

motard„MOTARD”- to szwajcarska firma, zajmująca się produkcją napojów energetycznych na bazie tauryny i kofeiny. Produkty wysokiej jakości dodają energii nie tylko na co dzień, ale także podczas aktywności fizycznej. W 2014 roku laboratorium „MOTARD” rozpoczęło tworzenie nowych receptur z zamysłem uzdrawiania ludzi, przy jednoczesnym wykorzystaniu składników najwyższej jakości. Jedną z najważniejszych zasad produkcji jest niestosowanie cukru. Przypływ energii odczuwany po wypiciu napoju pochodzi z naturalnych komponentów. To pierwsza fabryka na świecie, wykorzystująca system Visualcan, dający stuprocentową gwarancję sterylności, ponieważ produkt przed umieszczeniem w opakowaniu poddawany jest obróbce antybakteryjnej, w warunkach hermetyzacji naczynia. W odróżnieniu od wielu innych energetyków, napoje firmy „MOTARD” słyną ze swojego wyjątkowego i wyrazistego smaku, pomimo całkowitego braku kalorii, cukru, laktozy i glutenu. Dzięki temu „MOTARD” zyskuje coraz większą popularność wśród miłośników napojów energetycznych. „MOTARD”- to dzisiaj nowe spojrzenie na energetyki, które nie posiadają swoich odpowiedników na świecie. Można wydzielić sześć fundamentalnych różnic w stosunku do innych marek istniejących na rynku, które wytwarzają napoje energetyczne:

System Visualcan-Motard

Jako pierwsza i jak dotąd jedyna firma na świecie, wykorzystuje system antybakteryjnej obróbki i uszczelnienia opakowania, dzięki czemu zyskujemy podwójną ochronę! Chodzi o to, by w trakcie spożywania napoju usta miały styczność z absolutnie sterylną powierzchnię, co jest wysoko cenione w kontekście pandemii COVID-19.

Naturalność

Produkt jest absolutnie NATURALNY i zdrowy! Wszystkie użyte przy jego produkcji składniki są ekologiczne i najwyższej jakości. W odróżnieniu od wielu innych energetyków, napoje MOTARD słyną z naturalności i niepowtarzalnego smaku. Zawierają także wszystkie niezbędne minerały i mikroelementy. W rezultacie napoje te zyskują popularność wśród studentów, pracowników biurowych, osób dbających o wagę, sportowców i ludzi starszych.

Skład

Głównymi składnikami napoju są L-karnityna, luteina, cynk, magnez i praktycznie cała gama witamin, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu, zwłaszcza u osób starszych. Korzystny wpływ wyżej wymienionych składników został opisany w dziale „SKŁAD”.

Smak

Smak – to kryterium, do którego eksperci z laboratorium MOTARD podeszli ze szczególną dokładnością. Badania socjologiczne przeprowadzone wśród młodych ludzi wykazały, że smak odgrywa główną rolę w wyborze napoju. Każda z pięciu prezentowanych przez firmę puszek jest niepowtarzalna i wyjątkowa:
✓ Motard o smaku GUARANY, w którym zwartość kofeiny w 250ml wynosi 90mg, natomiast w 500ml -180mg.
✓ Paradise o smaku GUARANY, w którym zwartość kofeiny w 500 ml wynosi 210mg.
✓ Electric o smaku MOJITO, w którym zwartość kofeiny w 500 ml wynosi 40mg.
✓ Strong o smaku MALINY, w którym zwartość kofeiny w 500 ml wynosi 300mg.
✓ Gold o smaku ZIELONEGO JABŁKA I OGÓRKA, w którym zawartość kofeiny w 500 ml wynosi 150mg

smaki

Szata graficzna

Szata graficzna została dopracowana w najdrobniejszych szczegółach. To zupełnie nowy wygląd, z którym nie mogą się równać żadne inny napoje energetyczne dostępne na rynku światowym. Kolor i design każdej puszki współgrają z jej zawartością i smakiem napoju. Energetyk „MOTARD” występuje w dwóch pojemnościach - 250 ml i 500 ml.

Rynek konsumpcji

Eksperci „MOTARD” stworzyli napoje dla praktycznie wszystkich grup społecznych. Pod uwagę wzięto wiek, dziedzinę działalności, wyznanie ( halal/koszerność), uprawiany sport i wiele innych czynników. Każdy z napojów ma inny smak, kolor, barwę, aromat, recepturę, zawartość głównych składników, zawartość kofeiny, wygląd i kolor puszki. Firma „MOTARD” do produkcji swoich napojów wykorzystuje dodatki spożywcze E-950, E-952 i Е-955.Wymienione środki słodzące są substancjami bezpiecznymi, które podobnie jak wszystkie dodatki do żywności, w regulowanych dawkach, nie powodują żadnych szkód dla organizmu i są dozwolone w wielu krajach. Nie ma żadnego naukowego dowodu na efekty uboczne, wpływające na system nerwowy i rozrodczy. Wymienione środki nie oddziałują negatywnie na organizm człowieka, nie mają kalorii, nie powodują próchnicy, nie wnikają do mózgu, nie przekraczają bariery łożyskowej w czasie ciąży i nie przechodzą do mleka matki podczas karmienia piersią.

zalety

 

 1. Acesulfam potasu (E-950) - syntetyczna substancja słodząca mająca szerokie zastosowanie w przemyśle farmaceutycznym przy produkcji suplementów diety, pasty do zębów, płynów do płukania jamy ustnej, przetworów mlecznych, suszonych owoców, wyrobów cukierniczych, pieczywa i produktów mącznych, płatków śniadaniowych, sosów, musztardy, keczupu i zup błyskawicznych. Większość państw Unii Europejskiej oraz między innymi Ukraina, Rosja, a także Stany Zjednoczone w 1998 roku dopuściły zastosowanie powyższej substancji słodzącej przy wytwarzaniu produktów żywnościowych. Norma spożycia wynosi 15 mg na 1 kg masy ciała dorosłej, zdrowej osoby.
 2. Kwas cyklaminowy (E-952) – syntetyczna substancja słodząca, obniżająca kaloryczność posiłków. W rezultacie czego, znajduje szerokie zastosowanie w produkcji wyrobów cukierniczych, lodów, napojów niskoalkoholowych i gazowanych. Została dopuszczony do spożycia jako substancja słodząca w ponad 55 krajach, z dzienną normą spożycia 10 mg na kg masy ciała.
 3. Sukraloza ( E-955) – syntetyczna substancja słodząca mająca szerokie zastosowanie w takich produktach jak desery, konserwy, przetwory i dżemy, napoje, produkty mączne, wyroby cukiernicze, farmaceutyki i kosmetyki. Nie jest toksyczna i nie jest przyswajana przez człowieka. Tylko 15% sukralozy zostaje wchłonięte przez organizm ludzki, by po 24 godzinach zostać z niego całkowicie wydalone. Zaakceptowana przez Światową Organizację Zdrowia i Komisję ds. Żywności i Napojów w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Dzienna norma spożycia substancji wynosi 15 mg na 1 kilogram masy ciała. Firma MOTARD przykłada ogromną wagę do zaspokojenia potrzeb klienta. Wiedząc, że naturalność i użyteczność wytwarzanych przez nas napojów zdobyła miłość milionów mieszkańców naszej planety, dokładamy wszelkich starań, aby zachować i polepszyć jakość ich smaku.

 

produkty

Produkty.

Napój energetyczny MOTARD został przedstawiony w dwóch wariantach pojemności puszki:

 • MOTARD 500ml
 • MOTARD 250m

A także w pięciu różnych smakach:

 1. MOTARD – w kolorach flagi Szwajcarii, o smaku guarany, w 250ml. zawartość kofeiny wynosi 90 mg, w 500ml to 180 mg. Jest to napój absolutnie zbilansowany, uniwersalny i przeznaczony do spożycia dla każdego.
 2. PARADISE – w kolorze zielonym, o smaku guarany, zawartość kofeiny w 500ml. wynosi 210 mg. Zaprojektowany głównie dla świata muzułmańskiego, może być produkowany z certyfikatem halal.
 3. ELECTRIC – w kolorze niebieskim, o smaku mojito, zawartość kofeiny w 500 ml wynosi 240 mg. Zaprojektowany z myślą o młodym pokoleniu.
 4. STRONG – w kolorach czarnym i złotym, o smaku maliny, z większą zawartością kofeiny – 300 mg w 500 ml. Dedykowany sportsmenom.
 5. GOLD – elitarna złota puszka o smaku zielonego jabłuszka i ogórka. Zawiera stosunkowo małą ilość kofeiny – 150 mg w 500 ml. Skierowana do osób w przedziale wiekowym od 40 lat wzwyż.

  Napój energetyczny MOTARD extra shot E-60 o pojemności 60 ml – opracowany specjalnie dla osób o zwiększonym wysiłku intelektualnym i fizycznym, zawierający naturalny sok z granatu z imbirem, guaraną, kofeiną i wieloma innymi przydatnymi witaminami.

 

skład i jakość

Skład i jakość.

Napój energetyczny MOTARD w odróżnieniu od innych energetyków, ma korzystny wpływ na zdrowie. Pojawił się na arenie światowej jako napój energetyczny nowej generacji, w skład którego wchodzą naturalne składniki korzystnie wpływające na zdrowie konsumenta. W 2014 roku laboratorium „MOTARD” rozpoczęło tworzenie nowej formuły z myślą poprawienia stanu zdrowia społeczeństwa, poprzez wykorzystanie naturalnych składników najwyżej jakości, a także z zamiarem nadania powstałemu napojowi niepowtarzalnego smaku. Jedną z głównych zasad firmy „MOTARD”, jest użycie naturalnych składników, potrzebnych organizmowi człowieka do uzyskania źródła energii oraz niestosowanie cukru do produkcji napojów.

Napój zawiera następujące składniki:

 • L-karnityna,
 • Luteina,
 • Cynk
 • Magnez

oraz nie zawiera:

 • zero cukru
 • zero glutenu
 • zero laktozy, czyli nie zawiera kalorii

L-KARNITYNA

L-karnityna to niezbędny aminokwas, który jest jednym z najczęściej stosowanych suplementów diety, wykorzystywanych przy odchudzaniu. Ma zastosowanie jako „spalacz” tłuszczu, a ponadto pomaga w szybkim budowaniu masy mięśniowej, sprzyja przyśpieszonej regeneracji komórek po wysiłku fizycznym, a także stymuluje pracę mózgu.

L-karnityna:

 • Poprawia krążenie krwi,
 • Pomaga w utrzymaniu zdrowej kondycji włosów i skóry (wchodzi w skład kosmetyków zapobiegających cellulitowi, wzmacniających włosy oraz korygujących worki pod oczami),
 • Jest silnym przeciwutleniaczem,
 • Stymuluje męski układ rozrodczy, poprzez zwiększenie liczby zdrowych i aktywnych plemników,
 • Poprawia jakość nasienia i wzmacnia jego zdolność do zapłodnienia,
 • Pomaga poprawić erekcję i utrzymać stabilną potencję,
 • Jest zawarta w prawie wszystkich suplementach diety dla mężczyzn, mających na celu zwiększenie szans na poczęcie dziecka.

KORZYSTNY WPYW L-KARNITYNY NA SPORTOWCÓW:

Sportowcy i osoby odchudzające się przyjmują L-karnitynę, aby zapobiec niedoborom i zwiększyć jej ilość w organizmie. Organizm wytwarza tylko około 25% całkowitego dziennego zapotrzebowania na tę substancję, a jej część jest przyswajana wraz z pożywieniem - głównie czerwonym mięsem i produktami mięsnymi. Utrzymanie prawidłowego odżywiania nie jest łatwe, dlatego wielu sportowców uzupełnia deficyt niezbędnych aminokwasów suplementami diety. Co więcej, biorąc pod uwagę stale narastający rytm życia współczesnego człowieka oraz stres i zwiększoną aktywność fizyczną, zaleca się dodatkowe spożycie L-karnityny jako suplementu. W tym przypadku napoje MOTARD są znakomitym źródłem L-karnityny, co wywołuje szczególne zainteresowanie wśród sportowców, ponieważ:

 • przyspiesza spalanie kalorii,
 • sprzyja przyrostowi masy mięśniowej,
 • przyspiesza regenerację po treningu,
 • zmniejsza stężenie kwasu mlekowego w organizmie,
 • usuwa stany zapalne mięśni.

W 2007 roku we Włoszech na 66 pacjentach w wieku od 100 do 106 lat przeprowadzono badanie o nazwie "Podwójnie ślepa próba z L-karnityną". Wyniki zszokowały lekarzy:

 • całkowita masa tłuszczu u pacjentów zmniejszyła się średnio o 1,8 kg;
 • masa mięśniowa zwiększyła się średnio o 3,8 kg;
 • znacząco zmniejszyły się oznaki zmęczenia fizycznego i psychicznego ;
 • wzrosły funkcje poznawcze;
 • zmniejszył się poziom cholesterolu;

LUTEINA

Luteina to mikroelement mający dobroczynny wpływ na organizm ludzki, jednak sama nie jest przez niego syntetyzowana. Zapotrzebowanie na ten mikroelement pokrywają źródła zewnętrzne (żywność itp.). Napoje MOTARD stanowią źródło luteiny uzupełniając tym samym jej niedobory. Dzienne zapotrzebowanie na ten mikroelement dla osoby dorosłej wynosi od 5 do 10 mg. Obecnie wchodzi ona także w skład praktycznie wszystkich preparatów do karmienia niemowląt. Większa część luteiny w organizmie człowieka koncentruje się w oczach i przy jej niedoborze widzenie jest poważnie zaburzone (siatkówka ulega degeneracji, soczewka staje się mętna i następuje częściowa ślepota).

Luteina:

 • poprawia ostrość widzenia i zdolność rozróżniania szczegółów;
 • zmniejsza strumień światła niebiesko-fioletowego, najbardziej agresywnej części widma widzialnego;
 • wzmacnia ochronę przed wolnymi rodnikami, powstającymi w bezpośrednim świetle;
 • gromadząc się w naskórku, chroni przed promieniowaniem ultrafioletowym, a tym samym zapobiega utracie elastyczności i gładkości skóry;
 • utrzymuje na wysokim poziomie zdolności poznawcze (pamięć, myślenie, zdolność uczenia się itd.) ;
 • pomaga w chorobie niedokrwiennej serca poprzez złagodzenie skutków ubocznych

Szczególnie zapotrzebowanie na luteinę wykazują:

 • osoby cierpiące na „kurzą ślepotę” i inne choroby oczu;
 • osoby pracujące przed komputerem więcej niż dwie godziny dziennie;
 • osoby pracujący z jasnym światłem (spawacze itp.);
 • osoby z jasną tęczówką oczu (niebieskie, zielone, szare itp.);
 • sportowcy uprawiający sporty zimowe i wodne (narciarze, wspinacze, surferzy itp.);
 • osoby powyżej 40. roku życia.

CYNK - niezbędny mikroelement, pełniący jedną z najważniejszych funkcji w organizmie człowieka. Jego niedobór może prowadzić do kompleksowego zakłócenia metabolizmu, negatywnie wpływając na odporność i syntezę hormonów płciowych. Zaraz po żelazie, cynk jest najpospolitszym pierwiastkiem występującym w organizmie dorosłego człowieka, w ilości około 2-3g. Dzienne zapotrzebowanie na cynk wynosi 10 - 20 mg, a w przypadku sportowców może dochodzić do 30 mg. Pierwiastek odgrywa ważną rolę w stabilizacji struktur i narządów, bierze udział w czynnościach odpornościowych, gojeniu się ran, podziale komórek, krzepnięciu krwi oraz pracy tarczycy. Jednak cynk nie może sam zostać zsyntetyzowany w organizmie, dlatego podobnie jak inne minerały musi dostać się do organizmu z zewnątrz. Najbardziej korzystne jest przyjmowanie cynku w połączeniu z magnezem, co zostało uwzględnione w napojach energetycznych firmy „MOTARD”. Na każde 15 mg cynku zaleca się spożycie 450 mg magnezu.

Podstawowe właściwości cynku:

 • jest niezbędny do regulacji i funkcjonowania ponad 300 enzymów;
 • bierze udział w syntezie i metabolizmie białek, węglowodanów i tłuszczów;
 • jest niezbędny przy wzroście i regeneracji mięśni;
 • przyspiesza proces gojenia ran;
 • wspomaga system odpornościowy w walce z wirusami i bakteriami;
 • wspomaga prawidłowe działanie zmysłu smaku i węchu;
 • wspomaga trawienie;
 • reguluje gospodarkę hormonalną;
 • wzmacnia układ kostny;
 • pomaga w regeneracji komórek skóry, włosów i paznokci;
 • reguluje prace gruczołów łojowych;
 • wspomaga pracę mózgu;
 • wzmacnia system nerwowy;
 • przeciwdziała wystąpieniu cukrzycy;

KORZYSTNY WPŁYW CYNKU NA ORGANIZM MĘŻCZYZNY

Cynk jest niezwykle potrzebny mężczyznom powyżej 40. roku życia, ponieważ stymuluje naturalny wzrost poziomu testosteronu - hormonu odpowiedzialnego za prawidłowe działanie funkcji seksualnych, potencję i zdrowy wygląd zewnętrzny. Najwyższe stężenie cynku występuje w mięśniach, kościach, gruczole krokowym i nasieniu.

KORZYSTNY WPŁYW CYNKU NA ORGANIZM KOBIETY

Zapotrzebowanie na ten pierwiastek zwiększa się zwłaszcza w okresie ciąży i podczas karmienia. Cynk wpływa korzystnie na rozwój układu rozrodczego (jego niedobór może powodować zakłócenia tego procesu), a w bardziej dojrzałym wieku łagodzi nieprzyjemne objawy menopauzy, takie jak wypadanie włosów, przyrost masy ciała i problemy skórne.

MAGNEZ

Trudno nie docenić roli magnezu w prawidłowym funkcjonowaniu naszego organizmu. Podobnie jak cynk, nie jest wytwarzany w organizmie człowieka, a dzienne zapotrzebowanie na ten pierwiastek wynosi minimum 200mg. Pokolenie naszych dziadków nie miało problemu z jego niedoborem, ponieważ był on dostarczany do organizmu wraz z pożywieniem. Jednak w ciągu ostatnich 5 lat w związku z rozwojem przemysłu i wzrostem popularności nawozów, ilość magnezu w produktach rolnych gwałtownie spadła. Fast food i rafinowana żywność doprowadziły do niedoboru magnezu w organizmie człowieka, nie tylko go nie dostarczając, ale także aktywnie go usuwając. W latach 50-tych ubiegłego wieku, lekarze i naukowcy zaczęli mówić o chorobach cywilizacyjnych, na czele których wystąpił niedobór magnezu. W 1995 roku WHO oficjalnie uznała jego niedobór za stan patologiczny. Obecnie dzienna dawka spożywanego magnezu wzrosła z 50 mg do 200 mg. Jego niedobór prowadzi do poważnych zaburzeń, takich jak:

 • kołatanie serca;
 • bóle głowy;
 • zwiększona drażliwość;
 • chroniczne zmęczenie;
 • bezsenność,
 • skurcze i drgawki,

KORZYSTNY WPŁYW MAGNEZU NA ORGANIZM KOBIETY

Kobiety mają wyższe stężenie magnezu w organizmie, co wiąże się bezpośrednie z jego aktywnym udziałem w prawidłowym przebiegu porodu. Według statystyk aż 80% kobiet spodziewających się dziecka cierpi na niedobór magnezu. Jednak jest on niezbędny nie tylko w czasie ciąży, ale w każdym wieku: od dojrzewania do menopauzy.

Napój energetyczny MOTARD w odróżnieniu od innych energetyków, ma korzystny wpływ na zdrowie. Pojawił się na arenie światowej jako napój energetyczny nowej generacji, w skład którego wchodzą naturalne składniki korzystnie wpływające na zdrowie konsumenta.

Najważniejszą zaletą produktu jest naturalny skład i korzystny wpływ na zdrowie. MOTARD wypuścił na rynek energetyk najwyższej jakości, z atrakcyjną szatą graficzną, wspaniałym smakiem i 100% gwarancją sterylności. Klasycznym napojem firmy MOTARD był R - 100 Octane! W 2020 roku powstał jego zamiennik – naturalny, niepowtarzalny produkt. Nowy napój zawiera tylko niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu witaminy i minerały: L-karnitynę, luteinę, magnez, cynk i praktycznie całą gamę witamin z grupy A, B, C i D. Maksymalnie zbilansowana formuła energetyka MOTARD daje nie tylko możliwość uzyskania energii, niezbędnej do codziennego funkcjonowania, ale pozwala także zadbać o zdrowie.

Nie bez powodu w 2020 roku hasła reklamowe firmy brzmiały: "Wybieram zdrowie i bezpieczeństwo”, „Zdrowa energia”, „Energia do życia”, „100% zdrowia i 100% ochrony przed mikrobami i bakteriami”. Biorąc pod uwagę powyższe fakty, spożycie 1-2 puszek napoju MOTARD dziennie, staje się we współczesnym świecie absolutną koniecznością! Zaawansowany technologicznie produkt o nienagannej jakości!