Wydarzenia

Jednemu z najlepszych zawodników MMA Mamedowi Khalidovi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Zawodnik usłyszał zarzuty – jest ich aż 11. Problemy zaczęły się już w 2019 roku, kiedy Khalidov został zatrzymany na zlecenie prokuratora Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach. Teraz wiadomo już, że sprawa będzie miała dalszy ciąg, a oskarżenie, które skierowano do Sądu Rejonowego w Tarnowskich Górach, objęło 17 osób.

Podczas Bilbao X-Trial 2019, które odbyły się w Hiszpanii, oczy wszystkich zwrócone były w stronę zawodnika Hondy – Toniego Bou. To już 13. zwycięstwo hiszpańskiego zawodnika w X-Trial! Poprzednio Bou wygrał w Budapeszcie, po czym przegrał z Adamem Ragą w Barcelonie; w Bilbao dzielił podium z Benoitem Bincazą oraz Ragą.

W MotoGP 2018 wzięło udział łącznie 32 kierowców, spośród których zwycięzcą został 25-letni Marc Marquez. Dla Hiszpana był to już piąty tytuł mistrzowski w klasie MotoGP (siódmy w karierze). Dla fanów wyścigów były to niezapomniane chwile i ogromne emocje. Motard Energy był jednym z patronów tego niezapomnianego wydarzenia.