Mamed Khalidov oskarżony! Grozi mu 10 lat pozbawienia wolności

mamed khalidov oskarżony grozi mu 10 lat pozbawienia wolności

Jednemu z najlepszych zawodników MMA Mamedowi Khalidovi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Zawodnik usłyszał zarzuty – jest ich aż 11. Problemy zaczęły się już w 2019 roku, kiedy Khalidov został zatrzymany na zlecenie prokuratora Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach. Teraz wiadomo już, że sprawa będzie miała dalszy ciąg, a oskarżenie, które skierowano do Sądu Rejonowego w Tarnowskich Górach, objęło 17 osób.

Co wiadomo o sprawie?

W połowie lipca do sądu w Tarnowskich Górach został skierowany akt oskarżenia przeciwko 17 osobom – tak poinformował niedawno Dział Prasowy PK. Mowa tutaj o łącznie o 140 czynach, a Mamed Khalidov jest jednym z oskarżonych. Zawodnik usłyszał 11 zarzutów. „Prokurator zarzucił oskarżonym m.in. puszczanie w obieg falsyfikatów banknotów euro na terenie Słowacji oraz paserstwo samochodów, w tym luksusowych, pochodzących z czynów zabronionych popełnionych poza granicami Polski. Pozostałe czyny zarzucane oskarżonym dotyczą m.in. oszustw, przywłaszczeń, fałszowania dokumentów i składania fałszywych zeznań” – przekazała Prokuratura Krajowa.

Jakie zarzuty usłyszał Khalidov?

W 2019 roku Mamed Khalidov był już zatrzymywany do tej sprawy; prokuratura wnioskowała nawet o areszt, jednak sąd nie przychylił się do tego wniosku. Zawodnikowi MMA grozi nawet 10 lat pozbawienia wolności, oskarżony został o paserstwo, nakłanianie do popełnienia przestępstwa zniszczenia mienia, naruszenie nietykalności i znieważenia funkcjonariuszy policji, a także posiadanie broni palnej bez zezwolenia. Od początku wybuchu afery Mamed Khalidov zaprzecza oskarżeniom, twierdząc, że jest niewinny i padł ofiarą pomówień.

Co na to Mamed?

W wywiadzie udzielonym w 2019 roku Khalidov wyznał, że cała sytuacja była dla niego zaskoczeniem. Stwierdził, że do jego domu przyszli nie tylko policjanci, ale również prokurator – według Khalidova kierowały nim jego własne ambicje. Postawione mu zarzuty nazwał „bzdurnymi i wymyślonymi przez niego i przez zbrodniarza, który jest na wolności teraz. Rozumiem, że ten prokurator nie szuka prawdy, tylko szuka sukcesu, inaczej tego w ogóle nie widzę”. Dodał, że sytuacja bardzo źle wpłynęła na jego żonę. „To ją podłamało” – stwierdził. Mamed był bardzo wdzięczny za potężne wsparcie kibiców, jego fani nigdy nie przestali okazywać mu dowodów swojej sympatii.

„W sądzie będziemy udowadniać prawdę, tam będę mógł pokazać dowody. Mamy szansę to zrobić, bo wcześniej nie dano nam tej szansy. Na szczęście jest niezależny sąd. Prokurator chciał, żeby od razu wszyscy siedzieli. Od razu chciał karać, bez sądu. Za bzdurne rzeczy wymyślone przez jego pupilka i zbrodniarza, którego wypuścili zresztą po jego zeznaniach. My udowodnimy i pokażemy prawdę w sądzie” – wyznał Khalidov w innym wywiadzie.

Po najnowszych doniesieniach Mamed Khalidov udostępnił filmik na Instagramie, który jest swego rodzaju „komentarzem” sportowca. Zawodnik MMA wymownie milczy, prowadząc swój samochód, a jego kibice w komentarzach wyrażają swoje wsparcie i mocno trzymają kciuki za szczęśliwe zakończenie całej sprawy. Czy rzeczywiście tak będzie? Czy zostanie on oczyszczony ze wszystkich zarzutów? Tego dowiemy się w najbliższym czasie.

Mamed Khalidov – najlepszy zawodnik KSW

Mamed Khalidov to bez wątpienia największa gwiazda KSW, jego osiągnięcia są imponujące, a w swojej karierze już wielokrotnie udowodnił swoją siłę, determinację i wytrwałość. Khalidov urodził się w Groznym w 1980 roku – do Polski trafił wraz z grupą Czeczenów w 1997 roku. Na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim ukończył studia na kierunku zarządzanie i administracja. Polskie obywatelstwo otrzymał w 2010 roku. Khalidov już w wieku 13 lat trenował karate, następnie (już w Olsztynie) taekwondo, zapasy i boks.

Od 2004 roku startuje w zawodach mieszanych sztuk walki. Jest uważany za żywą legendę, a jego sukcesy są bardzo liczne. Jest to zawodnik o wielu mocnych stronach – potrafi zarówno zmuszać swoich rywali do poddania, jak i skutecznie nokautować. Bilans jego walk to 35-7-2. Ostatni pojedynek Mameda zakończył się jego wygraną – znokautował Scotta Askhama efektownym kopnięciem na głowę z wyskoku podczas gali KSW 55 w 2020 roku.