KSW 55: Mamed znokautował Askhama już na samym początku pojedynku!

ksw 55 mamed i askham

Scott Askham (19-5, 12 KO, 2 SUB) został znokautowany przez Mameda (35-7-2, 15 KO, 16 SUB) wkrótce po rozpoczęciu walki. Podczas wieczoru gali KSW 55 Mamed Khalidov zdobył pas mistrza federacji KSW w kategorii średniej – i zrobił to w fenomenalnym stylu, dzięki niezwykle efektownemu kopnięciu na głowę po wyskoku!

Na samym początku walki, która odbyła się 10 października 2020 roku w łódzkiej Wytwórni, Mamed Khalidov trafił kopnięciem na korpus. Mamed ruszył w stronę Askhama z prawym prostym po bardzo krótkiej potyczce w stójce. Chwilę później Khalidov zaatakował Anglika widowiskowym latającym kopnięciem. Następnie Mamed doskoczył do Askhama, który padł na matę, a walka została przerwana przez sędziego ringowego po kilku jeszcze ciosach. Cała walka trwała zaledwie 36 sekund!

Mamed Khalidov nokautując przeciwnika fenomenalnym wysokim kopnięciem, wprawił w zachwyt wszystkich kibiców, a film z pojedynku bije rekordy popularności – milion wyświetleń na YouTube osiągnął już w ciągu jednego dnia, a wkrótce po walce był najchętniej odtwarzanym filmem. Walka wzbudziła euforię zarówno wśród internautów, kibiców w hali, jak i komentatorów.

Nokaut w niesamowitym stylu pozwolił czterdziestolatkowi odzyskać po krótkiej serii porażek mistrzowski tytuł w wadze średniej. Tytuł mistrza Khalidov posiadał poprzednio w latach 2015-2018. Starcie na KSW 55 było rewanżem – na KSW 52 wygrał Scott Askham jednogłośną decyzją sędziów. Na filmie z oficjalnego kanału KSW na YouTube możemy usłyszeć, że Mamed Khalidov prosił organizatorów o walkę z Askhamem. Mamed stwierdził, że po przegranej w 2019 był pewny, że stać go na więcej; jego przeciwnik natomiast stwierdził, że powinien przełknąć gorycz porażki. Mamed się jednak nie ugiął – wyprosił szansę na udowodnienie, że nadal potrafi walczyć w fenomenalnym stylu.

Jak stwierdził podczas wywiadu w klatce, zaraz po starciu – do tego spotkania podszedł z całkiem innym nastawieniem. „Nie jestem stary” – zaznaczył i dodał, że podczas poprzednich walk nie był sobą (mowa o okresie po operacji w 2015 roku). Nie zapomniał również o całym swoim sztabie, dziękując członkom teamu. „Zawsze czuję, że jesteście ze mną” – tak zwrócił się do swoich kibiców, którzy zawsze go mocno wspierali – nawet podczas serii porażek.

Mamed Khalidov jest reprezentantem Polski MMA pochodzenia czeczeńskiego. Urodził się w 1980 w ZSRR. Zawodowo walczy od 2004 roku, w trakcie kariery był już mistrzem w wadze średniej oraz półciężkiej. Ma za sobą wygrane z takimi przeciwnikami jak Jorge Santiago, Kendall Grove czy Michał Materla. Obecny bilans walk Khalidova wynosi 35-7-2.