ACA 101 – Aslambek Saidov przegrał w walce z Eliasem Silverio

aslambek saidov

Po czterech zwycięstwach Aslambeka Saidova (23-6) przyszedł czas na jego przegraną. Elias Silverio (17-4-1) zwyciężył z nim 15 listopada 2019 roku, w trakcie ACA 101 w Warszawie. Decyzja sędziów była jednogłośna, a pojedynek trwał trzy rundy.

Pojedynek zaczął się dosyć spokojnie. Mówiąc krótko – pierwsza runda nie była szczególnie widowiskowa, jednak w trakcie jej trwania Brazylijczyk pokazał dużą siłę i skuteczność. Po dobrym kopnięciu na korpus zadanym przez Silverio, Saidov przeszedł do ofensywy. Brazylijskiemu zawodnikowi udało się jednak obalić Aslabmeka, który dobrze poradził sobie podczas obrony w parterze; polski zawodnik bił ciosy, po czym wrócił na nogi. Brazylijczykowi udało się przewrócić rywala.

W drugiej rundzie Saidov próbował mocnych ciosów, po czym Silverio ruszył na niego, ponownie uzyskując obalenie; trafił polskiego zawodnika kilka razy ciosami z góry. Reprezentantowi Polski udało się wstać – niestety nie na długo, ponieważ Silverio znów go przewrócił. Brazylijczyk długo kontrolował Aslambeka, a następnie próbował wspiąć się za plecy.

W trzeciej rundzie reprezentant Polski ruszył na Silverio, po czym uzyskał klincz. Alsambekowi nie udało się obalić Brazylijczyka, który przez dłuższy czas zdołał utrzymać rywala w parterze. Alsambekowi udało się wstać, jednak zaraz po tym Silverio ponownie go powalił. Saidov złapał głowę Brazylijczyka, ale nie mógł go poddać. Decyzja sędziów była jednogłośna – walkę zwyciężył Elias Silverio. Tym samym dobra passa Saidova została przerwana. Walka trwała 5 minut.

Aslambeck Saidov to urodzony w 1984 roku w Groznym zawodnik MMA czeczeńskiego pochodzenia. Jest reprezentantem Polski, był zawodnikiem KSW, a w 2017 przeszedł do rosyjskiej ACA. Prywatnie jest kuzynem innego znanego zawodnika mieszanych sztuk walki, Mameda Khalidova.